Ариза берилган фуқаролик ишлари бўйича суд номига
Фуқаролик ишлари бўйича Ариза берилган фуқаролик ишлари бўйича суд номи судининг Фуқаролик ишлари бўйича судининг ҳал қилув қарори чиқарилган санадаги ҳал қилув қарорига асосан даъвогар Иш бўйича даъвогар шахснинг Ф.И.О.сининг жавобгар Иш бўйича жавобгар шахснинг Ф.И.О.сига нисбатан Иш бўйича даъвонинг мазмуни даъво аризаси қаноатлантирилиб, мени ҳисобимдан ноқонуний қурилган қурилишларни бузиш қайд этилган. Аммо бузилиши лозим бўлган ноқонуний қурилишлар нимадан иборат эканлиги суднинг ҳал қилув қарорида қайд этилмаган.
Шу сабабли фуқаролик ишлари бўйича Ариза берилган фуқаролик ишлари бўйича суд номи судининг Фуқаролик ишлари бўйича судининг ҳал қилув қарори чиқарилган санадаги ҳал қилув қарорига тушунтириш беришингизни сўрайман.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Фуқаролик процессуал кодексининг 263-моддасига асосланиб,
Фуқаролик ишлари бўйича Ариза берилган фуқаролик ишлари бўйича суд номи судининг Фуқаролик ишлари бўйича судининг ҳал қилув қарори чиқарилган санадаги ҳал қилув қарорига тушунтириш беришингизни.

(о предоставлении разъяснений на решение суда)
Решением Наименование гражданского суда, куда подано заявление суда по гражданским делам Дата вынесения решения суда по гражданским делам поддержано исковое заявление истца Ф.И.О. истца в отношении ответчика Ф.И.О. ответчика о Содержание иска по делу,и предписан снос построек, незаконно возведенных за мой счет. Однако в судебном решении не зафиксировано, какие именно незаконные постройки подлежат сносу и из чего они конкретно состоят.
По этой причине прошу предоставить мне разъяснения на решения Наименование гражданского суда, куда подано заявление суда по гражданским делам от Дата вынесения решения суда по гражданским делам.
Исходя из вышеизложенного, на основании статьи 263 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан,
предоставить мне разъяснения на решения Наименование гражданского суда, куда подано заявление суда по гражданским делам от