Фуқаролик ишлари бўйича Ариза берилган фуқаролик ишлари бўйича суди номига
Бераман ушбу аризани шу ҳақдаким, фуқаролик ишлари бўйича Ариза берилган фуқаролик ишлари бўйича суди номи суди томонидан Даъвогарнинг даъво талаби қаноатлантирилган санада жавобгар Иш бўйича жавобгарнинг Ф.И.О.га нисбатан моддий ва маънавий зарарни ундириш ҳақидаги даъво талабим қаноатлантириб, жавобгар Иш бўйича жавобгарнинг Ф.И.О.дан менинг фойдамга Суднинг ҳал қилув қарорига асосан жавобгардан даъвогар фойдасига ундирилган пул миқдори сўм пул ундириш ҳақида ҳал қилув қарори чиқарилганди, аммо менга берилган ҳал қилув қарори юзасидан ижро варақасини йўқотиб қўйдим.
Ўзбекистон Республика Фуқаролик процессал кодексининг 450-моддасига асосан, ижро варақасининг ёки суд буйруғининг асл нусхаси йўқотилган ҳолларда, суд ҳужжатини чиқарган суд ундирувчининг ёхуд давлат ижрочисининг аризасига кўра, ижро варақасининг дубликатини бериши мумкин. Дубликат бериш ҳақидаги ариза ишда иштирок этувчи шахслар хабардор қилинган ҳолда суд мажлисида кўрилади, бироқ уларнинг келмаганлиги дубликат бериш тўғрисидаги масалани ҳал этиш учун тўсқинлик қилмайди. Дубликат бериш тўғрисидаги ариза бундай ариза судга келиб тушган пайтдан эътиборан ўн кун ичида суд мажлисида кўрилади. Суднинг дубликат бериш тўғрисидаги масалага доир ажрими устидан хусусий шикоят (протест) берилиши мумкин. Хусусий шикоятда (протестда) хусусий шикоят (протест) берган шахснинг ёки унинг вакилининг телефонлари ва факслари рақамлари, электрон почта манзили кўрсатилиши мумкин.
Ўзбекистон Республикаси “Суд ҳужжатлари ва бошқа органлар ҳужжатларини ижро этиш тўғрисида”ги Қонунининг 7-моддаси учинчи қисмига мувофиқ, ижро ҳужжатининг асл нусхаси йўқолган тақдирда, қонунчиликда назарда тутилган тартибда бериладиган унинг дубликати ундирув учун асос бўлади.
Менга берилган ҳал қилув қарори юзасидан ижро варақасини йўқотиб қўйганлигим сабабли Ўзбекистон Республикаси Фуқаролик процессал Кодексининг 450-моддасига асосан ижро варақа дубликатини беришингизни сўрайман.

Заявление о выдаче дубликата исполнительного листа
Подаю настоящее заявление о том, что Дата поддержки исковых претензий Истца решением Наименование гражданского суда, куда подано заявление суда по гражданским делам поддержано мое исковое заявление в отношении ответчика Ф.И.О. ответчика о возмещении материального и морального ущерба и вынесено решение о взыскании с Ф.И.О. ответчика Размер суммы, взыскиваемой с ответчика в пользу истца на основании судебного решения сумов. Однако я потерял выданный мне исполнительный лист на решение суда.
Встатье 450 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан говорится, что «в случаях утраты подлинника исполнительного листа или судебного приказа суд, вынесший судебный акт или судебный приказ, по заявлению взыскателя либо государственного исполнителя может выдать дубликат.» Заявление о выдаче дубликата рассматривается в судебном заседании с извещением лиц, участвующих в деле. Однако, их неявка не является препятствием для разрешения вопроса о выдаче дубликата. Заявление о выдаче дубликата рассматривается в судебном заседании в течение десяти дней с момента поступления в суд такого заявления. На определение суда по вопросу о выдаче дубликата может быть подана частная жалоба (протест). В частной жалобе (протесте) могут быть указаны номера телефонов и факсов, адрес электронной почты лица, подавшего частную жалобу (протест), или его представителя.
Согласно части третьей статьи 7 Закона Республики Узбекистан «Об исполнении судебных актов и актов иных органов» «в случае утраты подлинника исполнительного документа основанием для взыскания является его дубликат, выдаваемый в порядке, предусмотренном законодательством.»
Всвязи с утратой мной исполнительного листа на выданное мне решение суда, на основании статьи 450 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан,