Мустақил талаблар билан арз қилувчи учинчи шахс келишув ариза
Бераман ушбу аризани шу ҳақдаким, иқтисодий ишлар бўйича Ариза берилган иқтисодий суди номи судига даъвогар Иш бўйича даъвогар ташкилотнинг ташкилий ҳуқуқий шакли ва номи жавобгар Иш бўйича жавобгар ташкилотнинг ташкилий ҳуқуқий шакли ва номига нисбатан Даъво ариза мазмуни ҳақидаги даъво ариза билан мурожаат қилган.
Хозирги кунда даъвогар Иш бўйича даъвогар ташкилотнинг ташкилий ҳуқуқий шакли ва номи билан мустақил талаблар билан арз қилувчи учинчи шахс сифатида ўзаро келишганлигимиз сабабли даъво талабини тан оламан, шу сабабли Ўзбекистон Республикаси ИПКнинг 47-моддаси ҳамда 130-134-моддаларига асосан мазкур даъвогар билан келишув битими тузишга розиман.

(О признании иска третьего лица, заявляющего самостоятельные требования)
Подаю настоящее заявление о том, что в производстве Наименование экономического суда, куда подано заявление суда по экономическим делам находится дело по исковому заявлению Наименование и организационно-правовая форма организации истца в отношении Наименование и организационно-правовая форма организации ответчика о Содержание иска по делу.
Внастоящее время, по причине того, что в качестве третьего лица, заявляющего самостоятельные требования, я пришел к соглашению с истцом 6666, я признаю исковые претензии.
Исходя из вышеизложенного, и на основании статей 47, 130-134 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан я согласен заключить мировое соглашение с истцом.