Фуқаролик ишлари бўйича Ариза берилган фуқаролик ишлари бўйича суд номига
Фуқаролик ишлари бўйича Ҳал қилув қарорини чиқарган фуқаролик ишлар бўйича суд номи судининг ҳал қилув қарорига асосан даъвогар Иш бўйича даъвогар шахснинг Ф.И.О.нинг жавобгар Жавобгарнинг Ф.И.Осига нисбатан Иш бўйича даъвонинг мазмуни тўғрисидаги даъво аризаси қаноатлантирилиб, мен Суд қарорига асосан аризачи мажбуран чиқарилиши белгиланган уй-жойнинг манзили оила аъзоларим билан уй-жойдан чиқарилишим белгиланган.
Ҳозирги кунда қиш мавсуми бўлганлиги, мени ва оила аъзоларимни бошқа яшайдиган уй-жойим йўқлигини инобатга олиб, ижро иши юритишни тўхтатиб туриш мақсадга мувофиқ деб ҳисоблайман.
Ижро иши юритишни тўхтатиб туришга асос бўлган ҳужжат ва далилларни судга тақдим этаман.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Фуқаролик процессуал кодексининг 455-моддасига асосланиб,
Фуқаролик ишлари бўйича Ҳал қилув қарорини чиқарган фуқаролик ишлар бўйича суд номи судининг ҳал қилув қарори асосида қўзғатилган ижро ишини юритишни тўхтатиб туришингизни.

проживающего по адресу Адрес заявителя
На основании решения Наименование суда по гражданским делам, принявшего решени суда по гражданским делам поддержано исковое заявление истца Ф.И.О. истца по делу в отношении ответчика Ф.И.О. ответчика по делу о 8888, и определено выселение мое и членов моей семьи из дома по адресу Адрес домовладения, из которого согласно решению суда должен бытьвыселен истец.
Сучетом того, что наступил зимний сезон, а у меня и членов моей семьи нет другого жилища, считаю целесообразным приостановить исполнительное производство по данному судебному решению.
Предоставляю суду документы и доказательства, обосновывающие необходимость приостановления исполнительного производства.
Исходя из вышеизложенного, на основании статьи 455 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан
Приостановить исполнительное производство, возбужденное на основании решения Наименование суда по гражданским делам, принявшего решени суда по гражданским делам.