• Изоҳ: Мисол учун, Даъвогар ёки Жавобгар
Фуқаролик ишлари бўйича Фуқаролик иши кўриб чиқилаётган суднинг номи туманлараро судининг иш юритувида даъвогар Даъвоганинг Ф.И.Шнинг жавобгар Жавобгарнинг Ф.И.Шга нисбатан Даъвонинг мазмуни ҳақидаги фуқаролик иши кўрилмоқда.
Менга Вакилга ишончнома берган тараф томонидан суд мажлисида иштирок этиш мақсадида ишончнома берилганлиги сабабли, мени мазкур фуқаролик иши бўйича Вакил томонидан ҳимоя қилинадиган тарафнинг қонуний вакили сифатида ишга киришишга рухсат сўрайман.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Фуқаролик процессуал кодексининг 65 — 70-моддаларига асосланиб,
Мени вакил сифатида ишда қатнашишга рухсат бериш тўғрисидаги илтимосномамни қаноатлантиришингизни;
Даъвогар Даъвоганинг Ф.И.Шнинг жавобгар Жавобгарнинг Ф.И.Шга нисбатан Даъвонинг мазмуни ҳақидаги фуқаролик иши бўйича Вакилнинг ваколатини тасдиқловчи ишончноманинг вакили сифатида ишга жалб қилишингизни ва уни ишда қатнашишга рухсат беришингизни.

Вмежрайонный суд Наименование гражданского суда, в который подается ходатайство по гражданским делам
(О привлечении представителя и его допуске к делу)
Впроизводстве Наименование суда, в котором рассматривается гражданское дело межрайонного суда по гражданским делам находится гражданское дело по исковому заявлению Ф.И.О. истца по делу в отношении ответчика Ф.И.О. ответчика по делу о Содержание искового заявления.
Всвязи с тем, что в целях участия в судебном заседании Сторона, выдавшая доверенность представителю выдал мне доверенность, прощу разрешения на допуск к делу в качестве законного представителя Сторона, защищаемая представителем в данном гражданском деле.
Исходя из вышеизложенного, и на основании статей 65-70 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан,
поддержать мое ходатайство о разрешении на участие в процессе в качестве представителя
допустить к участию в гражданском деле по исковому заявлению Ф.И.О. истца по делу в отношении ответчика Ф.И.О. ответчика по делу о Содержание искового заявления в качестве представителя Сторона, защищаемая представителем.