Суд харажатларини ундириш тўғрисида илтимоснома
Фуқаролик ишлари бўйича Илтимоснома берилган фуқаролик суди номи судининг иш юритувида даъвогар Иш бўйича даъвогарнинг Ф.И.Осининг жавобгар Иш бўйича жавобгарнинг Ф.И.Осига нисбатан Даъво ариза мазмуни тўғрисидаги даъво аризаси юзасидан фуқаролик иши мавжуд.
Мен ушбу суд иши кўрилгунга қадар Илтимоснома берувчи томонидан қилинган суд харажатлари номи харажатлари учун жами Суд харажатлари учун тўланган жами сумма сўм харажатлар қилдим.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Фуқаролик процессуал кодексининг 127, 128, 132, 138, 140-моддаларига асосланиб,
Менга Суд харажатлари кимдан ундириб берилиши сўраладидан мен сарфлаган Суд харажатлари учун тўланган жами сумма сўм миқдоридаги суд харажатини ундириб беришингизни.

(о взыскании судебных издержек)
ВНаименование гражданского суда, в который подается ходатайство гражданском суде рассматривается гражданское дело, возбужденное по исковому заявлению Ф.И.О. истца по делу в отношении ответчика Ф.И.О. ответчика по делу о Содержание искового заявления.
Входе рассмотрения этого судебного дела мною на Наименование судебных издержек, понесенных подателем ходатайства было затрачено 9999.
Исходя из вышеизложенного и на основании статей 127, 128, 132, 138, 140 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан
прошу взыскать с Ского запрашивается возмещение судебных издержек затраченную мною сумму судебных издержек в размере Общая сумма судебных издержек.