Суднинг хал қилув қарори устидан апелляция шикояти бериш муддатини тиклаш тўғрисидаги илтимоснома
Фуқаролик ишлари бўйича Илтимоснома берилган Фуқаролик ишлари буйича суди номи судининг иш юритувида даъвогар Иш бўйича даъвогарнинг Ф.И.Осининг жавобгар Иш бўйича жавобгарнинг Ф.И.Осига нисбатан Даъво ариза мазмуни тўғрисидаги даъво аризаси юзасидан Иш бўйича ҳал қилув қарори қабул қилинган сана куни чиқарилган хал қилув қарори устидан Ҳал қилув қарори устидан шикоят келтириш учун белгиланган муддат ўтказиб юборилиши учун сабаб бўлган узрли ҳолатлар сабабли апелляция шикояти бера олмадим.
Менинг ушбу сабабларимнинг узрли эканлигини Шикоят келтириш муддати узрли сабаб билан ўтказиб юборилганлигини исботловчи ҳужжатлар номи каби далиллар тасдиқлайди.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Фуқаролик процессуал кодексининг 155-моддасига ҳамда Ўзбекистон Республикаси Олий суди Пленумининг 2019 йил 25 октябрдаги 19-сонли «Фуқаролик ишлари бўйича биринчи инстанция судининг ажримлари тўғрисида»ги қарорининг 3-банди йигирма саккизинчи хатбошиларига асосланиб,

Всуд по гражданским делам Наименование суда по гражданским делам, в который подано ходатайство |
Всвязи с Причины, подтверждающие обоснованность и уважительность упущения сроков апелляционного обжалования я не смог подать апелляционную жалобу на решение суда по гражданским делам Наименование суда по гражданским делам, в который подано ходатайство от Дата принятия судебного решения по гражданскому делу, возбужденному по исковому заявлению Ф.И.О. Истца по делу в отношении Ф.И.О. Ответчика по делу о Содержание искового заявления.
Обоснованность и уважительность моих причин подтверждается Документы, подтверждающие обоснованность и уважительность причин упущения сроков апелляционного обжалования.
Исходя из вышеизложенного, на основании статьи 155 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан, а также абзаца 28 пункта 3 Постановления Пленума Верховного суда Республики Узбекистан «Об определениях суда первой инстанции по гражданским делам» №19 от 25 октября 2019 года
восстановить сроки апелляционного обжалования судебного решения от Дата принятия судебного решения.
Документы, подтверждающие обоснованность и уважительность причин упущения сроков апелляционного обжалования