Ижро варақаси бериш тўғрисида илтимоснома
Иқтисодий ишлар бўйича Илтимоснома берилган иқтисодий суди номи суди томонидан менинг жавобгар Иш бўйича жавогарнинг номи ва ташкилий ҳуқуқий шаклига нисбатан Даъво ариза мазмуни тўғрисидаги даъво аризам кўриб чиқилган. Суд Суд қарори қабул қилинган сана куни Суд қарорининг қисқача мазмуни тўғрисида қарор қабул қилган.
Ўзбекистон Республикаси Иқтисодий процессуал кодексининг 336-моддасига кўра, суд ҳужжати бўйича битта ижро варақаси берилади. Ижро варақаси суд ҳужжатини қабул қилган суд томонидан берилади. Суд ҳужжати қонуний кучга кирганидан сўнг беш кун ичида ижро варақаси ундирувчига берилади ёки унинг илтимосномасига кўра давлат ижрочисига ижро этиш учун юборилади.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Иқтисодий процессуал кодексининг 335-337-моддасига асосланиб,

(о выдаче исполнительного листа)
ВНаименование экономического суда, куда подано ходатайство экономическом суде рассмотрено экономическое дело, возбужденное по моему исковому заявлению в отношении ответчика Наименование и организационно-правовая форма ответчика по делу о Содержание искового заявления.Дата принятия судебного решения судом было принято решение о Краткое содержание судебного решения.
Согласно статье 336 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан по судебному акту выдается один исполнительный лист. Исполнительный лист выдается взыскателю или по его ходатайству направляется для исполнения государственному исполнителю в течение пяти дней после вступления судебного акта в законную силу.
Исходя из вышеизложенного, на основании статей 335-337 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан,