Экспертни чақириш тўғрисида иқтисодий ишлар бўйича судга илтимоснома
Иқтисодий ишлар бўйича Илтимоснома берилган иқтисодий суд номи суди томонидан даъвогар Иш бўйича даъвогар ташкилот номи ёки якка тартибдаги тадбиркор (ЯТТ)нинг Ф.И.Осининг жавобгар Иш бўйича жавобгар ташкилот номи ёки якка тартибдаги тадбиркор (ЯТТ)нинг Ф.И.Осига нисбатан Даъво ариза мазмуни тўғрисидаги даъво аризаси юзасидан юритилган иқтисодий иши мавжуд.
Ушбу иш бўйича суд томонидан Суд томонидан тайинланган экспертиза тури экспертизаси тайинланиб, экспертиза ўтказилди.
Иш ҳолатларига аниқлик киритиш, экспертизада аниқланган ҳолатлар ва экспертиза хулосасини тушунтириб бериш учун суд мажлисига Суд жараёнига жалб қилиниши сўралаётган (экспертиза ўтказган) экспертнинг Ф.И.О.сини чақириш мақсадга мувофиқ бўлади.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Иқтисодий процессуал кодексининг 55, 56, 80, 81-моддаларига асосланиб,
Иш ҳолатларига аниқлик киритиш, экспертизада аниқланган ҳолатлар ва экспертиза хулосасини тушунтириб бериш учун суд мажлисига Суд жараёнига жалб қилиниши сўралаётган (экспертиза ўтказган) экспертнинг Ф.И.О.сини чақиришингизни.

адрес Адрес организации – подателя ходатайства
ВНаименование экономического суда, куда подано ходатайство экономическом суде рассматривается экономическое дело, возбужденное по исковому заявлению истца Наименование юридического лица или Ф.И.О. индивидуальногопредпринимателя истца по делувотношении ответчика Наименование юридического лица или Ф.И.О. индивидуальногопредпринимателя ответчика по делу о Содержание искового заявления.
По этому делу была назначена и проведена Вид назначенной судом экспертизы экспертиза.
Для внесения ясности в обстоятельства дела, разъяснения обстоятельств, выясненных в ходе экспертизы и выводов экспертизы, считаю целесообразным вызвать Ф.И.О. эксперта, участие которого в судебном заседании запрашивается подателем ходатайства в суд в качестве эксперта.
Исходя из вышеизложенного, на основании статей 55, 56, 80, 81 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан,
для внесения ясности в обстоятельства дела, разъяснения обстоятельств, выясненных в ходе экспертизы и выводов экспертизы вызвать 101010 на судебное заседание в качестве эксперта.