Фуқаролик ишлари бўйича судига экспертиза тайинлаш тўғрисида илтимоснома
• Масалан: мол-мулкнинг нархини аниқлаш, ашёларнинг сифат даражасини аниқлаш, ёзув ёки имзоларнинг ҳақиқийлигини аниқлаш ва ҳоказо
Илтимоснома берувчи шахснинг яшаш манзилида яшовчи Илтимоснома берувчи шахснинг Ф.И.Осидан
Илтимосномада тайинланиши сўралаётган экспертиза тури экспертизаси тайинлаш тўғрисида
Суд томонидан даъво ариза бир неча бор суд мажлисларида муҳокама қилинди. Иш бўйича Экспертиза тайинлашдан кўзланган мақсад ҳолатларини аниқлаш мақсадида Илтимосномада тайинланиши сўралаётган экспертиза тури экспертизаси тайинлаш ва уни ўтказиш лозим бўлади.
Илтимосномада тайинланиши сўралаётган экспертиза тури экспертизаси тайинлашга асос бўлган ҳужжатлар ва далилларни судга тақдим этаман.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Фуқаролик процессуал кодексининг 43, 44, 58, 95, 97 ва 98-моддаларига асосланиб,
Ишга ойдинлик киритиш мақсадида Илтимосномада тайинланиши сўралаётган экспертиза тури экспертизаси тайинлашингизни.
Илтимосномада тайинланиши сўралаётган экспертиза тури экспертиза тайинлаш учун асос бўлган ҳужжатлар нусхаси.

Всуд по гражданским делам Суд по гражданским делам, в который подано ходатайство Истец: Ф.И.О подателя ходатайства Адрес Адрес подателя ходатайства |
Оназначении Вид запрашиваемой экспертизы экспертизы
Суд по гражданским делам, в который подано ходатайство судом по гражданским делам рассматривается гражданское дело, возбужденное по исковому заявлению истца Ф.И.О. Истца по делу в отношении ответчика Ф.И.О. Ответчика по делу о Содержание искового заявления.
Исковое заявление неоднократно рассматривалось судом на судебных заседаниях. В целях выяснения обстоятельств Цель назначения экспертизы. по делу необходимо назначить и провести Вид запрашиваемой экспертизы экспертизу.
Предоставляю суду документы и доказательства необходимости проведения Вид запрашиваемой экспертизы экспертизы.
На основании статей 43, 44, 58, 95, 97 и 98 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан