Экспертиза тайинлаш тўғрисида иқтисодий ишлар бўйича судга илтимоснома
Иқтисодий ишлар бўйича Илтимоснома берилган иқтисодий суд номи судининг иш юритувида даъвогар Иш бўйича даъвогар номи ёки якка тартибдаги тадбиркор (ЯТТ)нинг Ф.И.Осининг жавобгар Иш бўйича жавобгар номи ёки якка тартибдаги тадбиркор (ЯТТ)нинг Ф.И.Осига нисбатан Даъво ариза мазмуни тўғрисидаги даъво аризаси юзасидан қўзғатилган иш мавжуд.
Ҳозирда иш суд томонидан кўриб чиқилмоқда. Иш бўйича Экспертиза тайинлашдан кўзланган мақсад ҳолатларини аниқлаш мақсадида Илтимосномада тайинланиши сўралаётган экспертиза тури экспертизаси тайинлаш ва уни ўтказиш лозим бўлади.
Илтимосномада тайинланиши сўралаётган экспертиза тури экспертизаси тайинлашга асос бўлган ҳужжатлар ва далилларни судга тақдим этаман.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Иқтисодий процессуал кодексининг 42, 56, 80, 169-моддаларига асосланиб,
Иш ҳолатларига ойдинлик киритиш ва ҳақиқатни аниқлаш мақсадида Илтимосномада тайинланиши сўралаётган экспертиза тури экспертизаси тайинлашингизни.
2. Илтимосномада тайинланиши сўралаётган экспертиза тури экспертизаси тайинлаш учун асос бўлган ҳужжатлар нусхаси.

(о назначении экспертизы)
ВНаименование экономического суда, куда подано ходатайство экономическом суде рассматривается экономическое дело, возбужденное по исковому заявлению истца Наименование юридического лица или Ф.И.О. индивидуального предпринимателя истца по делу в отношении ответчика Наименование юридического лица или Ф.И.О. индивидуальногопредпринимателя ответчика по делу.
Внастоящее время экономическое дело рассматривается судом на судебных заседаниях. В целях выяснения обстоятельств Обстоятельства, для выяснения которых необходима экспертиза по делу необходимо назначить и провести 9999 экспертизу.
Предоставляю суду документы и доказательства необходимости проведения Вид запрашиваемой экспертизы. экспертизы.
Исходя из вышеизложенного, на основании статей 42, 56, 80, 169 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан,
Вцелях внесения ясности в обстоятельства дела и выявления истины назначить Вид запрашиваемой экспертизы. экспертизу.