Суд мажлисини бошқа кунга қолдириш тўғрисида илтимоснома
Фуқаролик ишлари бўйича Илтимоснома берилган фуқаролик суди номи судининг иш юритувида даъвогар Иш бўйича даъвогарнинг Ф.И.Осининг жавобгар Иш бўйича жавобгарнинг Ф.И.Осига нисбатан Даъво ариза мазмуни тўғрисидаги даъво аризаси юзасидан юритилаётган иш мавжуд.
Суд томонидан ишни очиқ суд мажлисида кўриш Фуқаролик ишини суд мажлисида кўриб чиқиш тайинланган сана кунига тайинланган.
Мен ушбу суд иши тайинланган куни Илтимоснома берувчининг суд мажлиси тайинланган кунда мажлисга кела олмаслиги сабаблари сабабли суд мажлисида қатнаша олмайман.
Менинг ушбу сабабларимнинг узрли эканлигини Суд мажлисига кела олмаслик сабабларини асословчи далиллар ва ҳужжатлар тасдиқлайди.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Фуқаролик процессуал кодексининг 219, 220, 223-моддаларига асосланиб,
Фуқаролик ишини кўриб чиқиш бўйича суд мажлисини Суд мажлисини қайси кунга қолдириш сўралади кунига қолдиришингизни.

(о переносе судебного заседания на другой день)
ВНаименование гражданского суда, в который подается ходатайство гражданском суде рассматривается гражданское дело, возбужденное по исковому заявлению Ф.И.О. истца по делу в отношении ответчика Ф.И.О. ответчика по делу о Содержание искового заявления.
Суд принял решение о рассмотрении дела в судебном заседании Назначенная дата рассмотрения гражданского дела в суде.
Яне могу принять участия в этом судебном заседании по причине Причины невозможности участия подателя ходатайства в судебном заседании в назначенную дату.Мои уважительные причины для этого подтверждаются Документы, подтверждающие невозможность участия подателя ходатайства в судебном заседании в назначенную дату.
Исходя из вышеизложенного и на основании статей 219, 220, 223 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан
перенести судебное заседание по этому гражданскому делу на Запрашиваемая подателем ходатайства дата рассмотрения дела в судебном заседании