Фуқаролик ишлари буйича судига таржимон жалб қилиш бўйича илтимоснома
Фуқаролик ишлари бўйича Илтимоснома берилган ФИБ суди номи судининг иш юритувида даъвогар Иш бўйича даъвогарнинг Ф.И.Осининг жавобгар Иш бўйича жавобгарнинг Ф.И.Ога нисбатан Даъво ариза мазмуни тўғрисидаги даъво аризаси юзасидан қўзғатилган иш мавжуд.
Суд томонидан ишни очиқ суд мажлисида кўриш Фуқаролик ишини кўриш тайинланган сана кунига тайинланган.
Мен Ўзбекистон фуқароси бўлсамда, миллатим Илтимоснома берувчининг миллати бўлиб, ўзбек тилини яхши тушунмайман ҳамда ўзбек тилида мукаммал гаплаша олмайман.
Даъво ариза ва процес давомида судга тақдим этилган ҳужжатларнинг барчаси ҳам айнан ўзбек тилида ёзилган.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Фуқаролик процессуал кодексининг 11, 63, 214-моддаларига асосланиб,
Мазкур фуқаролик иши кўриб чиқилишида Қайси тилни биладиган таржимон жалб қилиниши сўралади тилини биладиган таржимон жалб қилиб, менинг ҳуқуқларимни таъминлашингизни.

Вгражданский суд Наименование гражданского суда, куда подано ходатайство
ВНаименование гражданского суда, куда подано ходатайство гражданском суде рассматривается гражданское дело, возбужденное по исковому заявлению истца Ф.И.О. истца по делу в отношении ответчика Ф.И.О. ответчика по делу о Содержание искового заявления.
Судом рассмотрение гражданского дела в открытом судебном заседании назначено на Назначенная дата судебного заседания.
Яявляюсь гражданином Республики Узбекистан, я по национальности Национальность подателя ходатайства,не очень хорошо понимаю узбекский язык и не могу на узбекском языке хорошо изъясняться.
Исковое заявление и все документы, предоставленные в суд в ходе процесса, подготовлены на узбекском языке.
Исходя из вышеизложенного, на основании статей 11, 63, 214 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан,
Обеспечить соблюдение моих прав и привлечь к рассмотрению данного гражданского дела переводчика, знающего Язык, на котором запрашивается переводчик язык.