Далилларга қўшиб қўйиш тўғрисида илтимоснома
Суд томонидан ишни очиқ суд мажлисида кўриш Ишни кўриш учун суд мажлиси тайинланган сана кунига тайинланган.
Мен ушбу суд иши тайинланган кунда ишга ойдинлик киритиш учун Ишга қўшиш учун тақдим этилаётган далиллар номи далилларни тақдим этаман ва ушбу тақдим этилган далилларни ишга қўшиб қўйишингизни сўрайман.
Менинг ушбу далилларим иш бўйича Тақдим этилган далиллар қайси ҳолатларни исботлайди ёки тасдиқлайди ҳолатларини тасдиқлайди.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Фуқаролик процессуал кодексининг 71-74-моддаларига асосланиб,
Ишга ойдинлик киритиш мақсадида тақдим этилган Ишга қўшиш учун тақдим этилаётган далиллар номиларни ишга қўшиб қўйишингизни.

(о приобщении доказательств)
Судом рассмотрение дела в открытом судебном заседании назначено на Наименование доказательств, приобщение которых к делу запрашивается в ходатайстве.
Вцелях принятия обоснованного и справедливого решения и внесения ясности в обстоятельства дела прошу приобщить к делу предоставляемые мною доказательства Какие обстоятельства подтверждаются приобщаемыми доказательствами.
Эти доказательства подтверждают обстоятельства Какие обстоятельства подтверждаются приобщаемыми доказательствами по данному делу.
Исходя из вышеизложенного и на основании статей 70-74 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан
Вцелях внесения ясности в обстоятельства дела приобщить к делу предоставляемые мною доказательства Какие обстоятельства подтверждаются приобщаемыми доказательствами