Суд мажлисини аудио видео ёзувга олиш тўғрисида илтимоснома
Фуқаролик ишлари бўйича Илтимоснома берилган фуқаролик суди номи судининг иш юритувида даъвогар Иш бўйича даъвогарнинг Ф.И.Осининг жавобгар Иш бўйича жавобгарнинг Ф.И.Осига нисбатан Даъво ариза мазмуни тўғрисидаги даъво аризаси юзасидан юритилаётган иш мавжуд.
Суд мажлиси қонуний ва асосли ўтказилишини таъминлаш мақсадида сиздан ўтказиладиган суд мажлисларини аудио-видеоёзувга олиш учун рухсат беришингизни сўрайман.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Фуқаролик процессуал кодексининг 208-моддасига асосланиб,
Даъвогар Иш бўйича даъвогарнинг Ф.И.Осининг жавобгар Иш бўйича жавобгарнинг Ф.И.Осига нисбатан Даъво ариза мазмуни тўғрисидаги даъво аризаси юзасидан суд мажлисларини ауди-видеоёзувга олишга рухсат беришингизни.

об аудио-видеозаписи судебного заседания
Впроизводстве суда по гражданским делам Наименование суда, в который подано ходатайство находится гражданское дело, возбужденное по исковому заявлению Ф.И.О. истца по делу в отношении Ф.И.О. ответчика по делу о Содержание искового заявления.
Вцелях обеспечения законного и обоснованного судебного заседания, считаю необходимым проведение аудио-видеосъемки.
Исходя из вышеизложенного, на основании статьи 208 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан
разрешения на осуществление аудио-видеосъемки судебного заседания по гражданскому делу, возбужденному по исковому заявлению Ф.И.О. истца по делу в отношении Ф.И.О. ответчика по делу о Содержание искового заявления