Хужжатларни талаб қилиб олиш тўғрисида илтимоснома
• Ушбу бандга ҳужжатлар олиниши лозим бўлган юридик шахс (корхона, муассасаса, ташкилот) номи ёки жисмоний шахснинг Ф.И.О.си ёзилиши лозим.
ҳужжатларни талаб қилиб олиш тўғрисида
Иқтисодий ишлар бўйича Илтимоснома берилган иқтисодий суд номи судининг иш юритувида даъвогар Даъвогарнинг номи ёки якка тартибдаги тадбиркор (ЯТТ)нинг Ф.И.Осининг жавобгар Жавобгарнинг номи ёки якка тартибдаги тадбиркор (ЯТТ)нинг Ф.И.Осига нисбатан Даъво ариза мазмуни тўғрисидаги даъво аризаси юзасидан қўзғатилган иш мавжуд.
Ишдаги ҳолатларга ойдинлик киритиш, қонуний, асосли ва адолатли қарор қабул қилиш учун Илтимосномада талаб қилиб олиниши сўралаётган ҳужжатлар кимдан олиниши лозимдан Қандай ҳужжатлар талаб қилиб олиниши сўралади каби ҳужжатларни талаб қилиб олиш зарур.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Иқтисодий процессуал кодексининг 66, 69-моддаларига асосланиб,
Илтимосномада талаб қилиб олиниши сўралаётган ҳужжатлар кимдан олиниши лозимдан Қандай ҳужжатлар талаб қилиб олиниши сўралади каби ҳужжатларни талаб қилиб олиб, уларни ўрганиб чиқиб, уларга ҳуқуқий баҳо бериб, қонуний, асосли ва адолатли қарор қабул қилишингизни.

(об истребовании доказательств)
ВНаименование экономического суда, куда подано ходатайство экономическом суде рассматривается экономическое дело, возбужденное по исковому заявлению истца Истец по делу в отношении ответчика Ответчик по делу о Содержание искового заявления.
Вцелях принятия обоснованного и справедливого решения необходимо истребовать доказательства Наименование доказательств, истребование которых запрашивается подателем ходатайства.
Эти доказательства подтверждают обстоятельства Какие обстоятельства подтверждаются доказательствами, истребование которых запрашивается подателем ходатайства по данному делу.
Исходя из вышеизложенного и на основании статей 68, 69, 71 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан
вцелях внесения ясности в обстоятельства дела истребовать доказательства Наименование доказательств, истребование которых запрашивается подателем ходатайства и рассмотреть дело на их основании.