Manzil: Ariza beruvchining manzili |
Iqtisodiy ishlar bo‘yicha Ariza berilgan iqtisodiy sud nomi sudining ish yurituvida da’vogar Ish bo‘yicha da’vogarning javobgar Ish bo‘yicha javobgarga nisbatan Da’vo ariza mazmuni to‘g‘risidagi da’vo arizasi yuzasidan yuritilayotgan ish mavjud.
Sud tomonidan ishni ochiq sud majlisida ko‘rish Iqtisodiy ishni sud majlisida ko‘rib chiqish tayinlangan kun kuniga tayinlangan.
O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiy protsessual kodeksining 107-moddasiga ko‘ra da’vogar nizoni sudgacha hal qilish (talabnoma yuborish) tartibiga rioya etmagan bo‘lsa, basharti bu shu toifadagi nizolar uchun qonunda yoki taraflar shartnomasida nazarda tutilgan bo‘lsa sud da’vo arizani ko‘rmasdan qoldirishi belgilangan.
Ushbu ish bo‘yicha da’vo ariza berishda da’vogar yuqoridagi qonun talabiga rioya qilmasdan nizoni sudgacha hal qilish (talabnoma yuborish) tartibiga rioya etmagan.
Yuqoridagilardan kelib chiqib, O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiy protsessual kodeksining 41, 42, 107-109-moddalariga asoslanib,
Da’vogar Ish bo‘yicha da’vogarning javobgar Ish bo‘yicha javobgarga nisbatan Da’vo ariza mazmuni to‘g‘risidagi da’vo arizasi yuzasidan yuritilayotgan ishni ko‘rmasdan qoldirishingizni.

Всуд по экономическим делам Наименование экономического суда, в который подано заявление
Впроизводстве Наименование экономического суда, в который подано заявление суда по экономическим делам по исковому заявлению Истец по делу находится дело о Содержание иска в отношении ответчика Ответчик по делу.
На День, назначенный для рассмотрения дела в судебном заседании назначено рассмотрение дела в судебном заседании.
Согласно статье 107 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан «суд оставляет исковое заявление без рассмотрения, если: истцом не соблюден досудебный (претензионный) порядок урегулирования спора с ответчиком, когда это предусмотрено законом для данной категории споров или договором.»
Ясчитаю, что данное исковое заявление необходимо оставить без рассмотрения, потому что истцом не соблюден досудебный (претензионный) порядок урегулирования спора с ответчиком.
Исходя из вышеизложенного и на основании статей 41, 42, 107-109 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан
Оставить без рассмотрения исковое заявление Истец по делу в отношении Ответчик по делу о Содержание иска.