• Masalan: “Nur” MCHJ
Ariza bergan tashkilotning nomi, tashkiliy huquqiy shakli va imzo quyishga vakolatli bo‘lgan mansabdor shaxsning lavozimi, F.I.O.sidan
(Iltimosnomani qaytarib olish toʻgʻrisida)
Iqtisodiy ishlar boʻyicha Ishni ko‘rib chiqayotgan sud nomi sudida daʼvogar Ish bo‘yicha daʼvogar tashkilotning nomi va tashkiliy-huquqiy shakli javobgar Ish bo‘yicha javobgar tashkilotning nomi va tashkiliy-huquqiy shakliga nisbatan Ish bo‘yicha daʼvoning mazmuni daʼvo arizasi yuzasidan iqtisodiy ish koʻrilmoqda.
Sud tomonidan ishni ochiq sud majlisidan koʻrish Sud majlisi tayinlangan sana kuniga tayinlangan.
Mazkur iqtisodiy ish yuzasidan men yangi dalillarni talab qilib olish toʻgʻrisidagi iltimosnoma bilan murojaat qilganman.
Lekin, men talab qilgan dalillar ishni koʻrish vaqtida ish boʻyicha uchinchi shaxs Ish bo‘yicha uchinchi shaxsning F.I.O.si tomonidan taqdim etildi.
Shu sababli mening iltimosnomamni muhokama qilishga ehtiyoj qolmagan deb hisoblayman.
Yuqoridagilarga koʻra hamda Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiy protsessual kodeksining 42, 169-moddalariga asoslanib,
Mening yangi dalillarni talab qilib olish toʻgʻrisidagi iltimosnomamni qaytarishingizni.
Ariza bergan tashkilotning nomi, tashkiliy huquqiy shakli va imzo quyishga vakolatli bo‘lgan mansabdor shaxsning lavozimi

от Наименование, организационно-правовая форма организациизаявителя, должность и Ф.И.О. лица, обладающего правом подписи адрес Адрес заявителя |
(о возврате ходатайства)
Впроизводстве Наименование суда, рассматривающего экономическое дело суда по экономическим делам находится экономическое дело по исковому заявлению о Содержание иска по делу,возбужденное истцом 8888 в отношении ответчика Наименование и организационно-правовая форма организации ответчика.
Судом назначено рассмотрение дела в открытом заседании Назначенная дата судебного заседания.
Яобращался с ходатайством об истребовании новых доказательств по этому экономическому делу.
Однако, доказательства, истребованные мною, были предоставлены третьим лицом по делу Ф.И.О. третьего лица по делу во время рассмотрения дела.
С учетом этого считаю, что в обсуждении моего ходатайства исчезла необходимость.
Исходя из вышеизложенного, на основании статей 42, 169 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан,