• Masalan: “Olmos” XK
Ariza bergan tashkilotning nomi, tashkiliy huquqiy shakli va imzo qo‘yishga vakolatli bo‘lgan mansabdor shaxsning lavozimi, F.I.O.sidan
(Sud majlisiga guvohlarni chaqirish toʻgʻrisida)
Iqtisodiy ishlar boʻyicha Ariza berilgan iqtisodiy ishlari bo‘yicha sudi nomi sudining ish yurituvida daʼvogar Ariza bergan tashkilotning nomi va tashkiliy-huquqiy shaklining javobgar Ish bo‘yicha javobgar tashkilotning nomi va tashkiliy-huquqiy shakliga nisbatan Ish bo‘yicha daʼvo-ariza mazmuni haqidagi iqtisodiy ishi koʻrilmoqda.
Oʻz daʼvo talablarimizni isbotlash hamda ishga oydinlik kiritish maqsadida sud majlisiga guvoh sifatida Ish bo‘yicha guvohning F.I.O.si (Ish bo‘yicha guvohning yashash manzilida yashaydi)ni chaqirishingiz lozim boʻladi.
Yuqoridagilardan kelib chiqib, Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiy protsessual kodeksining 53, 54-moddalariga asoslanib,
Sud majlisiga guvoh sifatida Ish bo‘yicha guvohning F.I.O.sini chaqirishingizni.
Ariza bergan tashkilotning nomi, tashkiliy huquqiy shakli va imzo qo‘yishga vakolatli bo‘lgan mansabdor shaxsning lavozimi

от Наименование, организационно-правовая форма организациизаявителя, должность и Ф.И.О. лица, обладающего правом подписи адрес Адрес организации - заявителя |
(о вызове в суд свидетеля)
Впроизводстве Наименование экономического суда, куда подано заявление суда по экономическим делам на рассмотрении находится экономическое дело по исковому заявлению истца Наименование и организационно-правовая форма организацииистца в отношении ответчика Наименование и организационно-правовая форма организацииОтветчика о Содержание искового заявления.
Вцелях доказательства своих исковых требований и внесения ясности в дело считаю необходимым вызов на судебное заседание в качестве свидетеля Ф.И.О. свидетеля по делу,проживающего по адресу Адрес свидетеля по делу.
Исходя из вышеизложенного, на основании статей 53, 54 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан,