Fuqarolik ishlari boʻyicha Ariza berilgan fuqarolik sudi nomiga
Fuqarolik ishlari boʻyicha Ariza berilgan fuqarolik sudi nomi sudiga daʼvogar Ish bo‘yicha daʼvogarning F.I.Osi menga nisbatan Daʼvo ariza mazmuni toʻgʻrisidagi daʼvo ariza bilan murojaat qilgan.
Sud Ish yuzasidan hal qiluv qarori qabul qilingan sana kuni araar sirtdan qabul qilingan hal qiluv qarori bilan daʼvogarning daʼvo talablari
Men sud majlisida ishtirok etmaganman. Bunga Arizachining sud majlisiga ishtirok etmaganligiga asos bo‘lgan uzrli sabablar sabab boʻlgan. Men sud tomonidan bunday ish koʻrib chiqilganidan kech xabar topganman va meni arizamga binoan hal qiluv qarorining koʻchirmasi nusxasi menga Arizachiga sudning hal qiluv qarori berilgan sana kunida berildi.
Daʼvogar Ish bo‘yicha daʼvogarning F.I.Osi sudga asossiz daʼvo ariza bilan murojaat etgan. Chunki u Arizachi qanday asoslarga ko‘ra sudning hal qiluv qarorini asossiz deb hisoblaydi kabi holatlarni sudga maʼlum qilmagan. Sud esa meni jalb qilmagan holda ishni koʻrgan.
Yuqoridagilardan kelib chiqib, Oʻzbekiston Respublikasi Fuqarolik protsessual kodeksining 2851,286, 288, 290-291-moddalariga asoslanib, daʼvogar Ish bo‘yicha daʼvogarning F.I.Osining menga nisbatan Daʼvo ariza mazmuni toʻgʻrisidagi fuqarolik ishi boʻyicha sudning Ish yuzasidan hal qiluv qarori qabul qilingan sana kunidagi sirtdan qabul qilingan hal qiluv qarorini bekor qilib, ishni mening ishtirokimda koʻrib chiqishingizni.

(О пересмотре решения суда, принятого заочно)
ВНаименование гражданского суда, в который подается заявление гражданский суд обратился истец Ф.И.О. истца по делу с исковым заявлением в отношении меня о Содержание искового заявления в отношении заявителя.
Дата принятия заочного судебного решения суд принял решение в заочном порядке, в котором поддержал исковые претензии.
Яне принимал участия в судебном заседании по причине 8888. Я поздно узнал об этом решении суда, и копия выписка судебного решения на основании моего заявления была выдана мне Дата выдачи заявителю выписки судебного решения.
Истец Ф.И.О. истца по делу обратился в суд с необоснованным исковым заявлением. Потому что он скрыл от суда такие обстоятельства как 101010. А суд рассмотрел дело в мое отсутствие.
Исходя из вышеизложенного и на основании статей 2851,286, 288, 290-291 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан
отменить принятое Дата принятия заочного судебного решения заочно судебное решение по гражданскому делу по иску Ф.И.О. истца по делу в отношении меня о Содержание искового заявления в отношении заявителя,и рассмотреть данное дело в моем присутствии.