Ariza berilgan fuqarolik ishlari bo‘yicha sud nomiga
Beraman ushbu arizani shu haqdakim, daʼvogar Ish bo‘yicha daʼvogarning F.I.O.si menga nisbatan Daʼvo ariza mazmuni haqidagi daʼvo ariza bilan murojaat qilgan.
Ushbu ish boʻyicha daʼvogar daʼvoni taʼminlash toʻgʻrisida iltimosnoma kiritgan. Daʼvoni taʼminlatish maqsadida fuqarolik ishlari boʻyicha Ariza berilgan fuqarolik ishlari bo‘yicha sud nomi sudining Daʼvoni taʼminlash to‘g‘risida ajrim qabul qilingan sanadagi ajrimi bilan iltimosnoma qanoatlantirilib, mening nomimga rasmiylashtirilgan Daʼvoni taʼminlash uchun xatlangan avtotransport vositasining rusumi rusumli davlat raqam belgisi Daʼvoni taʼminlash uchun xatlangan avtotransport vositasining davlat raqam belgisi boʻlgan avtomashinamni MIB Avtotransport vositasini xatlagan MIB bo‘limi nomi boʻlimi tomonidan roʻyxatga olindi.
Ushbu avtomashinani men ogʻzaki kelishuv asosida fuqaro Daʼvoni taʼminlash uchun xatlangan avtotransport vositasini sotib olgan shaxsning F.I.O.siga sotganman, biroq Daʼvoni taʼminlash uchun xatlangan avtotransport vositasi sotilgan bo‘lsada, rasmiylashtirib berilmaganligining sababi sababli uning nomiga rasmiylashtirib berolmaganman.
Mening nomimda boshqa davlat raqami Daʼvoni taʼminlash uchun xatlanishi so‘ralayotgan avtotransport vositasining davlat raqam belgisi boʻlgan Daʼvoni taʼminlash uchun xatlanishi so‘ralayotgan avtotransport vositasining rusumi rusumli avtomashinam mavjud.
Yuqoridagilardan hamda Oʻzbekiston Respublikasi Fuqarolik protsessual kodeksining 108-moddasiga asosan sud tomonidan xatlangan Daʼvoni taʼminlash uchun xatlangan avtotransport vositasining rusumi rusumli avtomashinam oʻrniga Daʼvoni taʼminlash uchun xatlanishi so‘ralayotgan avtotransport vositasining rusumi rusumli avtomashinamni xatlab, daʼvoni taʼminlash chorasini oʻzgartirishingizni soʻrayman.

(об изменении меры обеспечения иска)
Подаю настоящее заявление о том, что истец Ф.И.О. Истца по делу обратился в суд с исковым заявлением в отношении меня о взыскании суммы долга.
Вцелях обеспечения иска Наименование суда, куда подано заявление судом, поддержавшим данное ходатайство, Дата принятия решения об обеспечении иска вынесено определение, на основании которого Наименование Отделения БПИ, зарегистрировавшегоавтотранспортное средство отделением БПИ описана оформленная на мое имя автомашина марки Модель автомобиля, включенного в опись в целях обеспечения иска,государственный номер Госномер автомобиля, включенного в опись в целях обеспечения иска.
Этот автомобиль на основе устной договоренности продан мною гражданину Ф.И.О. физического лица, приобретшего автомобиль, включенный вопись,но не оформлен на него поскольку продан на условиях оплаты в рассрочку. Кроме описанного транспортного средства мне также принадлежит автомобиль марки Модель автомобиля, который предлагается включить в опись в целяхобеспечения иска,государственный номер Госномер автомобиля, который предлагается включить в опись в целяхобеспечения иска.
По этой причине, на основании статьи 108 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан
изменить меру обеспечения иска, исключив из описи транспортное средство с госномером Госномер автомобиля, включенного в опись в целях обеспечения иска,включить в опись транспортное средство с госномером Госномер автомобиля, который предлагается включить в опись в целяхобеспечения иска.