Iqtisodiy ishlar boʻyicha
Ariza bergan tashkilotning nomi, tashkiliy huquqiy shakli va imzo quyishga vakolatli bo‘lgan mansabdor shaxsning lavozimi, F.I.O.dan
(Ijro ishi yuritishni toʻxtatib turish toʻgʻrisida)
Iqtisodiy ishlar boʻyicha Hal qiluv qarorini chiqargan iqtisodiy ishlar bo‘yicha sud nomi sudining hal qiluv qaroriga asosan daʼvogar Ish bo‘yicha davogar tashkilotning nomi va tashkiliy-huquqiy shaklining javobgar Ish bo‘yicha javobgar tashkilotning nomi va tashkiliy-huquqiy shakliga nisbatan Ish bo‘yicha daʼvoning mazmuni haqidagi daʼvo arizasi qanoatlantirilgan.
O‘zbekiston Respublikasining "Sud hujjatlari va boshqa organlar hujjatlarini ijro etish to‘g‘risida" 29.08.2001 yildagi 258-II-son Qonunining 34-moddasiga ko‘ra, ijro ishi yuritish agar sud tomonidan aniqlangan huquqiy munosabat huquqiy vorislikka yo‘l qo‘ysa, qarzdor vafot etganda, u vafot etgan deb eʼlon qilinganda yoki bedarak yo‘qolgan deb topilganda, agar qonunchilikda nizolashishga yo‘l qo‘yilgan bo‘lsa, qarzdor ijro hujjati yuzasidan sud tartibida nizolashganda, ijro hujjati bo‘yicha undiruv qaratilgan mol-mulkni ro‘yxatdan chiqarish (xatlashdan ozod qilish) to‘g‘risida sudga daʼvo arizasi berilganda sud tomonidan to‘xtatib turilishi shart.
Ijro ishini yuritishni to‘xtatib turish uchun asos bo‘layotgan sabablar sababli ijro ishini yuritishni toʻxtatib turish maqsadga muvofiq boʻladi.
Ijro ishi yuritishni toʻxtatib turishga asos boʻlgan hujjat va dalillarni sudga taqdim etaman.
Yuqoridagilardan kelib chiqib, Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiy protsessual kodeksining 345-moddasiga asoslanib,
Iqtisodiy ishlar boʻyicha Hal qiluv qarorini chiqargan iqtisodiy ishlar bo‘yicha sud nomi sudining hal qiluv qarori asosida qoʻzgʻatilgan ijro ishini yuritishni toʻxtatib turishingizni.
Arizaga ilova qilinayotgan hujjatlar ro‘yxati
Arizachi: Ariza bergan tashkilotning nomi, tashkiliy huquqiy shakli va imzo quyishga vakolatli bo‘lgan mansabdor shaxsning lavozimi

Всуд по экономическим делам Наименование гражданского суда, куда подано ходатайство |
от Наименование, организационно-правовая форма организациизаявителя, должность и Ф.И.О. лица, обладающего правом подписи адрес Адрес заявителя |
(О приостановлении исполнительного производства)
На основании решения Наименование суда по экономическим делам, принявшего решение суда по экономическим делам поддержано исковое заявление истца Наименование и организационно-правовая форма организации истца в отношении ответчика Наименование и организационно-правовая форма организации ответчика о Содержание иска по делу.
Согласно статье 34 Закона Республики Узбекистан «Об исполнении судебных актов и актов иных органов» исполнительное производство подлежит обязательному приостановлению судом в случае: смерти должника, объявления его умершим или признания безвестно отсутствующим, если установленное судом правоотношение допускает правопреемство; оспаривания должником исполнительного документа в судебном порядке, если такое оспаривание допускается законодательством; предъявления в суд иска об исключении из описи (освобождении от ареста) имущества, на которое обращено взыскание по исполнительному документу.
По причине Причины, служащие обоснованием приостановления исполнительного производства считаю целесообразным приостановить исполнительное производство по данному судебному решению.
Предоставляю суду документы и доказательства, обосновывающие необходимость приостановления исполнительного производства.
Исходя из вышеизложенного, на основании статьи 345 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан
приостановить исполнительное производство, возбужденное на основании решения Наименование суда по экономическим делам, принявшего решение суда по экономическим делам.