Ishni yopiq sud majlisida ko‘rish to‘g‘risida iltimosnoma
• Masalan: shaxsiy hayoti to‘g‘risidagi maʼlumotlar oshkor bo‘lishining oldini olish, yozishmalar siri yoki boshqa sirni saqlash maqsadida yoki boshqa sabab
ishni yopiq sud majlisida koʻrish toʻgʻrisida
Fuqarolik ishlari boʻyicha Iltimosnoma berilgan fuqarolik sudi nomi sudining ish yurituvida daʼvogar Ish bo‘yicha daʼvogarning F.I.Osining javobgar Ish bo‘yicha javobgarning F.I.Osiga nisbatan Daʼvo ariza mazmuni toʻgʻrisidagi daʼvo arizasi yuzasidan fuqarolik ishi mavjud.
Sud tomonidan ishni ochiq sud majlisidan koʻrish Fuqarolik ishi ko‘rib chiqish uchun tayinlangan sana kuniga tayinlangan.
Men Fuqarolik ishini yopiq sud majlisida ko‘rib chiqish to‘g‘risida iltimosnoma kiritilishining sabablari sababli fuqarolik ishi yopiq sud majlisida koʻrib chiqilishini soʻrayman.
Yuqoridagilardan kelib chiqib, Oʻzbekiston Respublikasi Fuqarolik protsessual kodeksining 12, 208-moddalariga asoslanib,

Ходатайство о рассмотрении дела в закрытом судебном заседании в
• Прим: например, предотвращение разглашения сведений о личной жизни, тайна переписки или другие причины.
Всуд по гражданским делам Наименование суда, в который подано ходатайство
От Ф.И.О подателя ходатайства
проживающего по адресу Адрес подателя ходатайства
орассмотрении дела в закрытом судебном заседании
Впроизводстве суда по гражданским делам Наименование суда, в который подано ходатайство находится гражданское дело по исковому заявлению Ф.И.О. истца по делу в отношении Ф.И.О. ответчика по делу о Содержание искового заявления.
Рассмотрение дела в открытом судебном заседании назначено на Назначенная дата открытого судебного заседания.
Всвязи с Причины внесения ходатайства о проведении судебного заседания в закрытом режиме,я прошу рассмотреть дело в закрытом судебном заседании.
Исходя из вышеизложенного, на основании статей 12, 208 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан