Hujjatlarni talab qilib olish to‘g‘risida iltimosnoma
• Ushbu bandga hujjatlar olinishi lozim bo‘lgan yuridik shaxs (korxona, muassasasa, tashkilot) nomi yoki jismoniy shaxsning F.I.O.si yozilishi lozim
hujjatlarni talab qilib olish toʻgʻrisida
Fuqarolik ishlari boʻyicha Iltimosnoma berilgan fuqarolik sudi nomi sudining ish yurituvida daʼvogar Daʼvogarning F.I.Osining javobgar Javobgarning F.I.Osiga nisbatan Daʼvo ariza mazmuni toʻgʻrisidagi daʼvo arizasi yuzasidan qoʻzgʻatilgan ish mavjud.
Ishdagi holatlarga oydinlik kiritish, qonuniy, asosli va adolatli qaror qabul qilish uchun Iltimosnomada talab qilib olinishi so‘ralayotgan hujjatlar kimdan olinishi lozimdan Qanday hujjatlar talab qilib olinishi lozim kabi hujjatlarni talab qilib olish zarur.
Yuqoridagilardan kelib chiqib, Oʻzbekiston Respublikasi Fuqarolik protsessual kodeksining 90, 91, 92-moddalariga asoslanib,
Iltimosnomada talab qilib olinishi so‘ralayotgan hujjatlar kimdan olinishi lozimdan Qanday hujjatlar talab qilib olinishi lozim kabi hujjatlarni talab qilib olib, ularni oʻrganib chiqib, ularga huquqiy baho berib, qonuniy, asosli va adolatli qaror qabul qilishingizni.

(об истребовании доказательств)
Вцелях принятия обоснованного и справедливого решения необходимо истребовать доказательства Наименование доказательств, истребование которых для приобщения к делу запрашивается в ходатайстве.
Эти доказательства подтверждают обстоятельства Какие обстоятельства подтверждаются истребованными доказательствами по данному делу.
Исходя из вышеизложенного и на основании статей 90-92, пункта 6 части первой статьи 204 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан
Вцелях внесения ясности в обстоятельства дела истребовать улики Наименование доказательств, истребование которых для приобщения к делу запрашивается в ходатайстве,и рассмотреть дело на их основе.