Ishlarni bir ish yurituviga birlashtirish toʻgʻrisida iltimosnoma
Iqtisodiy ishlar boʻyicha Iltimosnoma berilgan iqtisodiy sudi nomi sudining ish yurituvida daʼvogar Birinchi ish bo‘yicha daʼvogarning nomi va tashkiliy huquqiy shaklining javobgar Birinchi ish bo‘yicha javogarning nomi va tashkiliy huquqiy shakliga nisbatan Birinchi daʼvo ariza mazmuni toʻgʻrisidagi daʼvo arizasi yuzasidan qoʻzgʻatilgan ish mavjud.
Xuddi shuningdek, shu sudning ish yurituvida daʼvogar Ikkinchi ish bo‘yicha daʼvogarning nomi va tashkiliy huquqiy shaklining javobgar Ikkinchi ish bo‘yicha javogarning nomi va tashkiliy huquqiy shakliga nisbatan Ikkinchi daʼvo ariza mazmuni toʻgʻrisidagi daʼvo arizasi yuzasidan iqtisodiy ishi mavjud.
Mazkur iqtisodiy ishlarni Iqtisodiy ishlarini birlashtirish sabablari sababli bir ish yurituviga birlashtirib, koʻrib chiqish mazkur iqtisodiy ishlarini oʻz vaqtida va toʻgʻri hal qilinishiga olib keladi.
Yuqoridagilardan kelib chiqib, Oʻzbekiston Respublikasi Iqtisodiy protsessual kodeksining 158-moddasiga asoslanib,
Daʼvogar Birinchi ish bo‘yicha daʼvogarning nomi va tashkiliy huquqiy shaklining javobgar Birinchi ish bo‘yicha javogarning nomi va tashkiliy huquqiy shakliga nisbatan Birinchi daʼvo ariza mazmuni toʻgʻrisidagi daʼvo arizasini hamda daʼvogar Ikkinchi ish bo‘yicha daʼvogarning nomi va tashkiliy huquqiy shaklining javobgar Ikkinchi ish bo‘yicha javogarning nomi va tashkiliy huquqiy shakliga nisbatan Ikkinchi daʼvo ariza mazmuni toʻgʻrisidagi daʼvo arizasi yuzasidan qoʻzgʻatilgan iqtisodiy ishlarini bir ish yurituviga birlashtirishni.

Об объединении дел в одно производство
ВНаименование экономического суда, куда подано ходатайство экономическом суде рассматривается экономическое дело, возбужденное по исковому заявлению истца Наименование и организационно-правовая форма истца по первомуделу в отношении ответчика Наименование и организационно-правовая форма ответчика по первомуделу о Содержание первого искового заявления.
Также в этом же суде в производстве находится экономическое дело, возбужденное по исковому заявлению истца Наименование и организационно-правовая форма истца по второмуделу в отношении ответчика Наименование и организационно-правовая форма ответчика повторому делу о Содержание второго искового заявления.
Вцелях обеспечения своевременного и справедливого решения, в связи с тем, что Причины объединения экономических дел в одно делопроизводство,считаю целесообразным необходимость объединения этих экономических дел в одно производство.
Исходя из вышеизложенного, на основании статьи 158 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан
объединить в одно производство экономическое дело по исковому заявлению истца Наименование и организационно-правовая форма истца по первомуделу в отношении ответчика Наименование и организационно-правовая форма ответчика по первомуделу о Содержание первого искового заявления и экономическое дело, возбужденное по исковому заявлению истца Наименование и организационно-правовая форма истца по второмуделу в отношении ответчика Наименование и организационно-правовая форма ответчика повторому делу о Содержание второго искового заявления.