Психиатрик экспертиза тайинлаш тўғрисида илтимоснома
• Изоҳ: Илтимосномага иш ҳолатига оид, илтимосномани асословчи барча ҳужжатлар, илтимоснома нусхаси тарафларга юборилганлигини, тасдиқловчи ҳужжатлар ва бошқа ҳужжатлар илова қилиниши лозим
Фуқаролик ишлар бўйича Илтимоснома берилган фуқаролик суди номи судига
Руҳий ҳолат юзасидан (психиатрик) экспертиза тайинлаш тўғрисида
Фуқаролик ишлар бўйича Илтимоснома берилган фуқаролик суди номи суди томонидан даъвогар Иш бўйича даъвогарнинг Ф.И.О.сининг жавобгар Иш бўйича жавобгарнинг Ф.И.О.сини муомалага лаёқатсиз деб топиш ҳақидаги даъво аризаси юзасидан юритилаётган фуқаролик иши кўриб чиқилмоқда.
Иш бўйича жавобгарнинг Ф.И.О.си муқаддам бир неча марта руҳий касалхоналарда даволаниб чиққан ва “Д” категорияси ҳисобида ва назоратида туради.
Иш кўриб чиқилиши давомида Иш бўйича жавобгарнинг Ф.И.О.сининг руҳий ҳолати ва муомала лаёқати юзасидан экспертиза тайинлаш зарурати келиб чиққан деб ҳисоблайман.
Баён этилганларга кўра ва Ўзбекистон Республикаси ФПКнинг 40, 95, 219, 314, 315 моддаларига асосан.
Иш бўйича жавобгарнинг Ф.И.О.си нинг руҳий ҳолати юзасидан суд (психиатрик) экспертизаси тайинлашни.

Всуд по гражданским делам Суд по гражданским делам, в который подано ходатайство Податель ходатайства: Ф.И.О подателя ходатайства Адрес Адрес подателя ходатайства |
Оназначении психиатрической экспертизы
Суд по гражданским делам, в который подано ходатайство судом по гражданским делам рассматривается гражданское дело по исковому заявлению Ф.И.О. Истца по делуопризнании Ответчика Ф.И.О. Ответчика по делу недееспособным.
Ф.И.О. Ответчика по делу несколько раз проходил лечение в психиатрической больнице и находится на учете и контроле по категории «Д».
Входе рассмотрения дела считаю необходимым назначение экспертизы по психиатрическому состоянию и дееспособности Ф.И.О. Ответчика по делу.
Исходя из вышеизложенного, на основании статей 40, 95, 219, 314, 315 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан
Назначить судебно-психиатрическую экспертизу Ф.И.О. Ответчика по делу.
Дата подачи ходатайства
Суд по гражданским делам, в который подано ходатайство
Адрес подателя ходатайства
Ф.И.О. Истца по делу
Ф.И.О. Ответчика по делу
Прим: к ходатайству должны быть приложены документы, касающиеся обстоятельств дела, обосновывающие ходатайство, а также подтверждающие направление копий ходатайства сторонам и другие документы.