Иқтисодий ишлар бўйича иш юритишни тугатиш тўғрисида ариза
Ариза берган ташкилотнинг номи, ташкилий ҳуқуқий шакли ва имзо қуйишга ваколатли бўлган мансабдор шахснинг лавозими, Ф.И.О.дан
(Иш юритишни тугатиш тўғрисида)
Иқтисодий ишлар бўйича Ариза берилган иқтисодий ишлар бўйича суд номи судининг иш юритувида даъвогар Даъвогар ташкилотнинг номи ва ташкилий-ҳуқуқий шаклининг жавобгар Жавобгар ташкилотнинг номи ва ташкилий-ҳуқуқий шаклига нисбатан Иш бўйича даъво мазмуни тўғрисидаги даъво аризаси юзасидан иқтисодий иши мавжуд.
Суд томонидан ишни очиқ суд мажлисида кўриш Суд мажлиси тайинланган санакунига тайинланган.
Ҳозирги кунда жавобгар Жавобгар ташкилотнинг номи ва ташкилий-ҳуқуқий шакли Жавобгар томонидан қайтариб берилган қарз суммаси миқдори сўм қарз пулини ташкилотимиз ҳисоб рақамига тўлиқ қайтариб берди ва бу ҳақида банк томонидан тасдиқланган тўлов ҳужжатлари мавжуд.
Жавобгар Жавобгар ташкилотнинг номи ва ташкилий-ҳуқуқий шакли билан ўртамиздаги қарз муносабати бўйича низо барҳам топди.
Ўзбекистон Республикаси Иқтисодий процессуал кодексининг 110-моддаси, 6-бандига асосан даъвогар арз қилинган талабларидан воз кечган ва суд бу воз кечишни қабул қилган бўлса, суд иш юритишни тугатиши белгиланган.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Иқтисодий процессуал кодексининг 110-моддасининг 6-бандига асосланиб,
Мазкур ишни Иқтисодий процессуал кодексининг 110-моддаси 6-бандига асосан иш юритишдан тугатишингизни.
1. Илтимоснома нусхаси.
2. Банк маълумотномаси нусхаси.
Ариза берган ташкилотнинг номи, ташкилий ҳуқуқий шакли ва имзо қуйишга ваколатли бўлган мансабдор шахснинг лавозими

От Наименование, организационно-правовая форма организациизаявителя, должность и Ф.И.О. лица, обладающего правом подписи Адрес Адрес заявителя |
(О прекращении судебного производства по экономическому делу)
Впроизводстве Наименование экономического суда, куда подано заявление суда по экономическим делам по исковому заявлению истца Наименование и организационно-правовая форма организации истца находится экономическое дело в отношении Наименование и организационно-правовая форма организации ответчика о Содержание иска по делу.
Суд назначил открытое судебное заседание на Назначенная дата судебного заседания.
Внастоящее время ответчик Наименование и организационно-правовая форма организации ответчика полностью оплатил свой долг нашей организации, переведя на наш расчетный счет Размер суммы, возвращенной должником.Банковские платежные документы, подтверждающие перевод данной суммы в наличии.
Кнастоящему дню противоречия между нашей организацией и ответчиком, по зафиксированному в исковом заявлении конфликту, полностью устранены.
Согласно части 6 статьи 110 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан суд прекращает производство по делу, если истец отказался от иска, и отказ принят судом.
Исходя из вышеизложенного и на основании части 6 статьи 110 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан