Иқтисодий ишлар бўйича судга даъвони предметини ўзгартириш тўғрисида ариза
• ушбу бандга жавобгар ихтиёрий равишда қаноатлантирган даъво талаблари ёзилади. Масалан, моддий зарарни тўлаб берганлиги, низоли мол-мулклардан бирини қайтарганлиги ва ҳоказо
Ариза берувчи юридик шахс номи ёки якка тартибдаги тадбиркор (ЯТТ)нинг Ф.И.Оситомонидан
(даъво предметини ўзгартириш тўғрисида)
Бераман ушбу аризани шу ҳақдаким, мен иқтисодий ишлар бўйича Ариза берилган иқтисодий суд номи судига жавобгар Иш бўйича жавобгар ташкилотнинг ташкилий ҳуқуқий шакли ва номига нисбатан Даъво ариза мазмуни ҳақидаги даъво ариза билан мурожаат қилганман.
Ҳозирда жавобгар Иш бўйича жавобгар ташкилотнинг ташкилий ҳуқуқий шакли ва номи мен билан келишган ҳолда Иш бўйича жавобгар ихтиёрий равишда қаноатлантирган даъво талаблари тўғрисидаги даъво талабимни ихтиёрий равишда қаноатлантирди. Иш бўйича жавобгар томонидан ихтиёрий равишда қаноатлантирилмаган (ҳозир ҳам мавжуд бўлган) низолар бўйича даъво талаблари тўғрисидаги даъво талабим бўйича ҳозир ҳам низо мавжуд.
Шу сабабли мен Ўзбекистон Республикаси ИПКнинг 41, 43-моддаларига асосан билдирилган талабларнинг предметига ўзгартириш киритиб, фақатгина Иш бўйича жавобгар томонидан ихтиёрий равишда қаноатлантирилмаган (ҳозир ҳам мавжуд бўлган) низолар бўйича даъво талаблари тўғрисидаги даъво талабимни қонуний кўриб чиқиб, қарор қабул қилишингизни сўрайман.

(Об изменении предмета иска)
Подаю настоящее заявление о том, что в производстве Наименование экономического суда, куда подано заявление суда по экономическим делам находится экономическое дело по моему исковому заявлению в отношении ответчика Наименование и организационно-правовая форма организации ответчика о Содержание иска по делу.
Внастоящее время ответчик, по согласованию со мной в добровольном порядке поддержал мое исковое требование о Исковые претензии, добровольно поддержанные ответчиком по делу.А по исковому требованию Исковые претензии, добровольно не поддержанные ответчиком по делу (то есть, имеющиеся в наличии) разногласия сохранились.
Всвязи с этим ина основании статей 41, 43 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан
Внести изменения в предмет моих исковых требований и принять решение, рассмотрев по закону только исковое требование о 9999.