Иқтисодий ишлар бўйича Ариза берилган иқтисодий суди номига
Иқтисодий ишлар бўйича Ариза берувчининг манзили судининг иш юритувида даъвогар Иш бўйича даъвогар ташкилотнинг ташкилий ҳуқуқий шакли ва номининг жавобгар Иш бўйича жавобгар ташкилотнинг ташкилий ҳуқуқий шакли ва номига нисбатан Даъво ариза мазмуни ҳақидаги иқтисодий иш мавжуд.
Ушбу иқтисодий иш кўриб чиқилгунга қадар, даъвони таъминлаш чораларини кўрмаслик суд ижросини қийинлаштириб, уни бажариб бўлмайдиган қилиб қўйиши эҳтимоли борлиги сабабли, жавобгарга тегишли бўлган мол-мулкларни хатлаш мақсадга мувофиқ бўлади.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Иқтисодий процессуал кодексининг 94-96-моддаларига асосланиб,
Мазкур иқтисодий иш бўйича мол-мулкни хатлаш ҳақидаги аризамни қаноатлантиришингизни;
Жавобгарга тегишли бўлган барча мол-мулкларни иш бўйича якуний хулосага келингунига қадар хатлашингизни.

(об описи имущества)
Впроизводстве Наименование экономического суда, куда подано заявление суда по экономическим делам находится экономическое дело по исковому заявлению Наименование и организационно-правовая форма организации истца в отношении ответчика Наименование и организационно-правовая форма организации ответчика о Содержание иска по делу.
До рассмотрения данного дела, по причине возможности неисполнения судебного решения из-за непринятия мер обеспечения иска, считаю целесообразным произвести опись имущества, принадлежащего ответчику.
Исходя из вышеизложенного, и на основании статей 94-96 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан
Поддержать мое заявление об описи имущества ответчика по данному экономическому делу.
Произвести опись всего имущества, принадлежащего ответчику до окончательного вынесения решения по данному делу.