Даъвони таъминлаш чорасини бекор қилиш тўғрисида ариза
Иқтисодий ишлар бўйича Ариза берилган иқтисодий суд номи судига даъвогар Иш бўйича даъвогар ташкилотнинг ташкилий ҳуқуқий шакли ва номи менга нисбатан Даъво ариза мазмуни ҳақидаги даъво аризаси билан мурожаат этган.
Суднинг Даъвони таъминлаш чорасини қўллаш тўғрисида ажрим қабул қилинган сана кундаги ажрими билан Суд ажримига асосан тайинланган даъвони таъминлаш чораси тури тарзидаги даъвони таъминлаш чораси қўлланилган.
Суднинг Суд томонидан ҳал қилув қарори қабул қилинган сана кунидаги ҳал қилув қарори билан даъвогарнинг даъво талабларини қаноатлантириш рад этилди. Суднинг ҳал қилув қарори Суднинг ҳал қилув қарори кучга кирган сана кунидан эътиборан қонуний кучга кирган.
Лекин суд томонидан даъвони таъминлаш чораларини бекор қилиш масаласи ҳал қилинмасдан қолган. Бу ҳолат мени ўзимга тегишли мол-мулкдан фойдаланиш ва уларни тасарруф этиш борасидаги ҳуқуқларимни амалга оширишимга тўсқинлик қилмоқда.
Юқоридагилардан келиб чиқиб, Ўзбекистон Республикаси Иқтисодий процессуал кодексининг 99-моддасига асосланиб, даъвогар Иш бўйича даъвогар ташкилотнинг ташкилий ҳуқуқий шакли ва номининг менга нисбатан Даъво ариза мазмуни тўғрисидаги иқтисодий иш бўйича суднинг Даъвони таъминлаш чорасини қўллаш тўғрисида ажрим қабул қилинган сана кунидаги ажрими билан қўлланилган даъвони таъминлаш чорасини бекор қилишингизни.

от Наименование юридического лица или Ф.И.О. индивидуальногопредпринимателя адрес Адрес заявителя |
Истец Наименование и организационно-правовая форма организации истца обратился в Наименование экономического суда, куда подано заявление суд по экономическим делам с исковым заявлением о Содержание иска по делу в отношении меня.
Определением суда от Дата принятия определения о применении мер обеспечения иска применена мера обеспечения иска в виде Вид меры обеспечения иска, назначенный на основании определения суда
Решением суда от Дата принятия судом решения по делу истцу было отказано в поддержке исковых претензий. Решение суда вступило в силу с Дата вступления в силу судебного решения в силу
Однако, вопрос об отмене мер обеспечения иска судом остался нерешенным. Это препятствует реализации моих прав по использованию принадлежащего мне имущества и владению им.
Исходя из вышеизложенного, на основании статьи 99 Экономического процессуального кодекса Республики Узбекистан
Отменить меру обеспечения иска, примененную согласно определению суда 8888 в отношении меня по исковому заявлению Наименование и организационно-правовая форма организации истца о Содержание иска по делу