Даъво талаблари миқдорини камайтириш тўғрисида ариза
Фуқаролик ишлари бўйича Ариза берилган фуқаролик суди номи судининг иш юритувида менинг жавобгар Иш бўйича жавогарнинг Ф.И.О.сига нисбатан Даъво ариза мазмуни ҳақидаги даъво аризам юзасидан юритилган фуқаролик иши мавжуд.
Мен ўз даъво аризамда жавобгардан Даъво аризасида дастлаб жавобгардан ундириб берилиши сўралган пул маблағлари (мол-мулклар) миқдори ундириб беришни сўраганман.
Жавобгарнинг оилавий шароити, моддий аҳволини ҳисобга олиб, даъво талаблари миқдорини Даъво талаби камайтирилганидан сўнг жавобгардан ундириб берилиши сўралган пул маблағлари (мол-мулклар) миқдори сўмга камайтиришликни лозим топдим.
Юқоридагиларга кўра ҳамда Ўзбекистон Республикаси Фуқаролик процессуал кодексининг 44-моддасига асосланиб, мени жавобгар Иш бўйича жавогарнинг Ф.И.О.сига нисбатан Даъво аризасида дастлаб жавобгардан ундириб берилиши сўралган пул маблағлари (мол-мулклар) миқдори тўғрисидаги даъво аризам бўйича даъво талабларим миқдорини камайтирганлигимни қабул қилиб, жавобгардан Даъво талаби камайтирилганидан сўнг жавобгардан ундириб берилиши сўралган пул маблағлари (мол-мулклар) миқдорини ундириш масаласини кўриб чиқишни сўрайман.

(Об уменьшении объема исковых претензий)
Впроизводстве Наименование гражданского суда, в который подается заявление суда по гражданским делам находится гражданское дело по моему исковому заявлению в отношении ответчика Ф.И.О. ответчика по делу о Содержание искового заявления .
Всвоем исковом заявлении я просил взыскать с ответчика Объем средств, запрашиваемый ко взысканию первоначально.
Учитывая семейные условия ответчика, его материальное положение, я счел необходимым уменьшить объем моих исковых претензий до Уменьшенный объем средств, запрашиваемых ко взысканию.
Исходя из вышеизложенного и на основании статьи 44 Гражданского процессуального кодекса Республики Узбекистан
учесть уменьшение мною объема исковых претензий в отношении ответчика Ф.И.О. ответчика по делу в моем исковом заявлении о Содержание искового заявления и рассмотреть вопрос взыскания с ответчика Уменьшенный объем средств, запрашиваемых ко взысканию.